Ze spółek

Artur Szymański
opublikowano: 23-01-2002, 00:00

2 NFI. Fundusz kupił na rynku 10 tys. akcji własnych w celu dalszej odsprzedaży. Średnia cena nabycia jednego waloru wyniosła 1,87 zł.

COMARCH. Dokonano podwyższenia kapitału zakładowego spółki zależnej ComArch Kraków o kwotę 12,44 mln zł. Odbyło się to w drodze emisji 124,44 tys. akcji imiennych uprzywilejowanych co do głosu. Po podwyższeniu kapitał zakładowy ComArch Kraków wynosi 25,44 mln zł.

DB24. Rada nadzorcza powołała do składu zarządu banku Marka Kulczyckiego.

INDYKPOL. Spółka zawarła z Ośrodkiem Hodowli Indyków umowę regulującą zasady sprzedaży na rzecz Indykpolu piskląt indyczych. Wartość obrotów w ramach porozumienia szacowana jest na około 10 mln zł rocznie. Indykpol posiada 43,1 proc. udział w kapitale zakładowym OHI we Frednowych.

LZPS. Hipoteka kaucyjna Lubelskich Zakładów Przemysłu Skórzanego Protektor na rzecz banku Pekao została podwyższona z 4,5 mln zł do 7,7 mln zł. Hipoteka jest ustanowiona na prawie wieczystego użytkowania nieruchomości. Stanowi ona zabezpieczenie umów kredytowych i pożyczkowych na finansowanie bieżącej działalności eksploatacyjnej i inwestycyjnej LZPS.

OPTIMUS. Sądu rejonowy w Krakowie zarejestrował podwyższenie kapitału zakładowego spółki Optimus Technologie do kwoty 9,38 mln zł. Podwyższenie kapitału zakładowego spółki nastąpiło poprzez emisję ponad 6,88 mln nowych papierów. Sąd zarejestrował również zamianę akcji zwykłych imiennych serii A i B na akcje zwykłe na okaziciela.

PIA PIASECKI. Firma podpisała z Dom Development umowę na wykonanie zespołu mieszkaniowego w Warszawie. Wartość kontraktu opiewa na kwotę 22,85 mln zł netto.

PPL. Sąd rejonowy w Łomży odroczył wydanie postanowienia o uchyleniu układu z wniosku nadzorcy sądowego Hanny Gackiej. W związku z tym postanowienie o układzie z dnia 28 marca 2001 r. jest nadal obowiązujące. Termin spłaty pierwszej grupy wierzycieli przypada na 30 marca 2002 r., a termin rozpoczęcia spłat drugiej grupy na 30 kwietnia 2002 r.

RAFAKO. Warszawska prokuratura oskarżyła dwóch pracowników spółki Raciborskiej Fabryki Kotłów Rafako o kradzież majątku wartości około 400 tys. zł z wykorzystaniem mechanizmów giełdowych. Prokuratura nie podała bliższych szczegółów oskarżenia.

SOFTBANK. 25 stycznia dokonana zostanie asymilacja 49 tys. akcji z pozostałymi papierami emitenta.

YAWAL. Zarząd częstochowskiej spółki podpisał aneks przedłużający do 17 stycznia 2003 r. umowę poręczenia zawartą z ING Bankiem Śląskim stanowiącą zabezpieczenie kredytu wysokości 5 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Artur Szymański

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Prawo / Ze spółek