Ze spółek

Artur Szymański
05-04-2002, 00:00

APEXIM. Były prezes spółki Zbigniew Mikusek pozwał spółkę do sądu. Przedmiotem pozwu jest uznanie rozwiązania umowy o pracę za sprzeczne z prawem i zapłatę odszkodowania w kwocie 1,68 mln zł. Emitent będzie wnosił o oddalenie pozwu. Apexim wniósł też do Naczelnego Sądu Administracyjnego skargę na decyzję izby skarbowej ustalającą zaległość podatkową spółki na kwotę ponad 158,4 tys. zł.

BRE Bank. EBOR kupi hipoteczne listy zastawne o wartości 25 mln euro i 25 mln USD emitowane przez Rheinhyp-BRE.

ELEKTROBUDOWA. Przedsiębiorstwo pozyskało zamówienia na kwotę 73,8 mln zł przy zakładanych w budżecie 66,8 mln zł. Poziom ten jest o ponad 30 proc. wyższy, niż w analogicznym okresie roku ubiegłego.

ESPEBEPE. Adam Badach złożył rezygnację z funkcji członka zarządu, dyrektora finansowego.

KGHM. Bankers Trust Company zmniejszył zaangażowanie w akcjonariacie kombinatu. Obecnie bank depozytariusz posiada 14,67 proc. kapitału zakładowego i głosów na WZA.

KOMPAP. PKO BP dokupił akcje emitenta i posiada obecnie 13,47 proc. kapitału akcyjnego oraz głosów na WZA. Przed transakcją PKO BP posiadał 8,69 proc. głosów.

OŁAWA. Huta Szkła Gospodarczego Irena sprzedała w transakcjach pakietowych wszystkie posiadane akcje Oławy. Nabywcą pakietu niemal 186 tys. walorów jest Grażyna Wanda Karkosik. Aktualnie posiada ona około 344 tys. papierów emitenta stanowiących 13,89 proc. kapitału akcyjnego i głosów na WZA.

ORBIS. Francuska grupa Accor do końca 2002 r. zdecyduje o sposobie połączenia Orbisu i spółki Hekon, która zarządza 9 hotelami grupy w Polsce. Orbis sprzeda udziały w spółkach Autostrada Wielkopolska i Polcard, a pozyskane środki przeznaczy na sfinansowanie przejęcia 14 hoteli od Hekona.

PPWK. Emitent kupił 1036 akcji własnych po średniej jednostkowej cenie 9,95 zł.

STRZELEC Na NWZA, które odbędzie się 27 kwietnia 2002 r. głosowana będzie m.in. uchwała w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego o kwotę nie mniejszą niż 10 mln zł i nie większą niż 15 mln zł zł. Podwyższenie kapitału nastąpi poprzez publiczną emisję akcji obejmującą od 10 do 15 mln akcji serii F. Będą one uczestniczyć w dywidendzie począwszy od wypłat z zysku za rok obrotowy 2002.

TRAS TYCHY. Na 7 maja 2002 r. zwołano NWZA dla podjęcia uchwały w sprawie emisji obligacji zamiennych na akcje i warunkowego podwyższenia kapitału zakładowego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Artur Szymański

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Ze spółek