Zelmer zawiesza produkcję

PAP
opublikowano: 06-02-2009, 13:20

Największy polski producent drobnego sprzętu AGD - firma Zelmer z Rzeszowa - zdecydowała o kilkudniowym zawieszeniu produkcji. Przyczyną jest spadek zamówień związany z kryzysem gospodarczym.

Jak poinformował PAP w piątek prezes spółki Janusz Płocica, przerwa potrwa od 9 do 13 lutego.

"W sytuacji dużej niepewności co do przyszłości rynku polskiego i rynków eksportowych musimy szybko reagować i podejmować nawet trudne - z punktu widzenia załogi - decyzje. Kilkadziesiąt osób w czasie przerwy uczestniczyć będzie we wcześniej zaplanowanych szkoleniach, refundowanych ze środków unijnych, a pozostali wykorzystają urlopy" - wyjaśnił prezes.

Spółka rozpoczyna także wdrażanie programu dobrowolnych odejść, który potrwa do kwietnia. Zgodnie z założeniami skorzysta z niego od kilkudziesięciu do stu pracowników, którzy będą mogli przejść darmowe szkolenia m.in. z zakresu aktywnego poszukiwania pracy. Otrzymają też pomoc specjalistycznej firmy doradztwa personalnego.

Jak wyjaśnił Płocica, produkcja Zelmera w znacznym stopniu kierowana jest na rynki Europy Środkowo-Wschodniej i UE, więc spadek sprzedaży na tych rynkach uderza również w rzeszowskiego producenta sprzętu AGD.

Zelmer jest największym producentem sprzętu AGD w Polsce; zatrudnia około 2 tys. 400 osób

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane