Zgłoś firmę do konkursu wzorniczego

  • Justyna Klupa
opublikowano: 18-08-2022, 20:00
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Przedsiębiorcy mogą wziąć udział w konkursie Dobry Wzór, w którym nagradzane są najlepiej zaprojektowane usługi i produkty. Zgłaszać się można do 12 września.

Przeczytaj artykuł i dowiedz się:

  • Kto może zdobyć Znak Dobrego Wzoru
  • Jakie inne nagrody czekają na najlepszych
  • Jakie warunki trzeba spełnić, aby wziąć udział w konkursie

Trwa nabór zgłoszeń do Dobrego Wzoru, czyli najstarszego konkursu wzorniczego w Polsce. Nagroda w postaci Znaku Dobrego Wzoru przyznawana jest od prawie 30 lat przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego (IWP). Konkurs promuje najlepiej zaprojektowane usługi i produkty dostępne na polskim rynku. Natomiast nagroda główna jest przyznawana za estetykę, funkcjonalność, innowacyjność i jakość wdrażanych przez przedsiębiorstwa rozwiązań.

W tym roku organizatorzy konkursu postawili na nieco zmienioną formę konkursu. Zaproponowali nowy podział kategorii i podkategorii Dobrego Wzoru, który lepiej odzwierciedla zmiany zachodzące na rynku. Po raz drugi uczestnicy będą mogli skorzystać z dodatkowej kategorii „Szczęśliwa trzynastka” – dla projektantów zgłaszających produkty, które nie są produkowane masowo. Zwycięzców wyłoni interdyscyplinarne jury i eksperci IWP.

Zgłoszenia do tegorocznej edycji konkursu można składać do 12 września. Tydzień później ogłoszona zostanie lista finalistów. Natomiast gala rozdania nagród będzie miała miejsce 7 listopada.

Nominowane do finału oraz nagrodzone przez jury i ekspertów produkty i usługi prezentowane będą na wystawie pokonkursowej w siedzibie IWP w Warszawie. Organizatorzy zaprezentują produkty i usługi w dwujęzycznym katalogu nagrodzonych wyrobów dostępnym w wersji cyfrowej, co dla finalistów będzie dodatkową formą promocji. Poza tym laureaci konkursu Dobry Wzór będą mogli bezterminowo posługiwać się godłem konkursowym, które jest rozpoznawalnym i szanowanym znakiem.

W ubiegłorocznej edycji konkursu do finału dostało się 151 produktów i usług. Ostatecznie przyznanych zostało 28 nagród w poszczególnych kategoriach oraz nagrody specjalne.

Więcej informacji

Szczegóły konkursu oraz formularz rejestracyjny można znaleźć na stronie: https://dobrywzor.com.pl/

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane