Zgoda na odstrzał dzików

DI, PAP
opublikowano: 23-03-2013, 07:48

Sejmik Województwa Małopolskiego ma podjąć uchwałę wyrażającą zgodę na odstrzał 290 dzików. Być może decyzja zapadnie już w najbliższy poniedziałek, domniemywa “Dziennik Polski”.

Dziki są szczególnie uciążliwe dla rolników. Z roku na rok rośnie liczba poszkodowanych gospodarzy. Zwierzęta niszczą uprawy, za które trzeba rolnikom wypłacać odszkodowania, mówi wicemarszałek województwa Wojciech Kozak.

Decyzja sejmiku i tak będzie spóźniona, by możliwe było strzelanie do loch, bo to można robić tylko do połowy lutego. Dlatego teraz zgoda na odstrzał ma dotyczyć tylko odyńców, ale w przyszłym roku będziemy chcieli się tą sprawą zająć wcześniej, tłumaczy Kozak.

Jeśli sejmik wyrazi zgodę, to na terenie powiatów brzeskiego i krakowskiego będzie można odstrzelić po 100 dzików, w powiecie dąbrowskim – 50, a w proszowickim – 40. Prawo do polowań będą mieć członkowie Polskiego Związku Łowieckiego wyznaczeni przez zarządy okręgowe PZŁ w Krakowie i Tarnowie. Myśliwi będą musieli złożyć sprawozdania ze swoich działań.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane