Zgrzeszyłeś? Odpracuj winę

DI, Życie Warszawy
30-12-2010, 09:50

Do prac społecznych na rzecz stolicy sądy kierują coraz więcej osób. Niektórym tak te zajęcia się podobają, że zostają na dłużej - informuje "Życie Warszawy".

W tym roku sąd nakazał pięciu tysiącom osób odpracować swoje winy na rzecz Warszawy.

Na prace społeczne skazywani są ci, którzy mają mają na koncie drobne przewinienia.
Zobacz więcej

Na prace społeczne skazywani są ci, którzy mają mają na koncie drobne przewinienia.

- Zwykle karze się tak osoby, które mają na koncie drobne przewinienia, mówi rzecznik Sądu Okręgowego w stolicy Wojciech Małek. Są to np.ci, którzy zniszczyli kosz na śmieci, jechali rowerem po pijanemu czy organizowali w nocy głośne imprezy.

- Sąd szacuje, że w przyszłym roku na rzecz Warszawy pracować będzie ok. 6 tys. takich osób, a więc o tysiąc więcej, mówi wicedyrektor miejskiego Biura Polityki Społecznej Teresa Sierawska. Skazani trafią do 79 obiektów, wskazanych przez prezydent Warszawy.

Miasto chętnie przyjmuje do pracy osoby skazane, tym bardziej że w związku z nowelizacją przepisów, nie musi już za nie płacić ubezpieczenia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, Życie Warszawy

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Zgrzeszyłeś? Odpracuj winę