Zguby lata 2017: amunicja, zakaz wjazdu…

31-07-2017, 22:00

Dla dobrych relacji z klientami niektórzy hotelarze odsyłają im na własny koszt pozostawione przedmioty.

Bielizna, kosmetyki, zabawki, perfumy, ładowarki do telefonów, drobna elektronika, pieniądze, erotyczne akcesoria, książki i czasopisma to rzeczy najczęściej gubione przez hotelowych gości. W pierwszym miesiącu tegorocznych wakacji ubrania stanowiły 34 proc. pozostawionych przedmiotów, kosmetyki i środki higieniczne — 32 proc., a zabawki dla dzieci — 11 proc. To wynik badania przeprowadzonego w 386 obiektach przez portal Nocleg.pl. Ankieta pokazała, że cztery na 10 osób zostawia w pokojach wartościowe rzeczy: drogą biżuterię, złote zegarki, ekskluzywne perfumy, telefony albo akcesoria do nich. To już nie zadziwia pracowników hoteli. Tego lata zaskoczyły ich dwie zguby.

— Jeden z gości zostawił kamizelkę kuloodporną i naboje. Policja ustaliła, że to amunicja myśliwska. Ktoś inny zapomniał o znaku drogowym zakazu wjazdu — mówi Karolina Solis z Nocleg.pl. Zmartwienie personelu jednego z ankietowanych hoteli wywołał porzucony szczeniak, ale właściciel dość szybko sobie o nim przypomniał. Klienci szybko też wracają po pieniądze, jak np. po ukrytą w skarpecie w stoliku nocnym rolkę banknotów o wartości 5 tys. zł. Postępowanie ze zgubami najczęściej jest sprecyzowane w hotelowych regulaminach.

— Zazwyczaj pracownicy ośrodków starają się skontaktować z właścicielami i ustalają z nimi zasady zwrotu. Jeśli to się nie uda, przechowują przedmioty tak długo, aż klient się po nie zgłosi — wyjaśnia przedstawicielka portalu. Za przesyłkę zwróconej rzeczy najczęściej płaci gość. Dla dobrych relacji z klientami niektórzy hotelarze odsyłają zguby na własny koszt.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Iwona Jackowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Zguby lata 2017: amunicja, zakaz wjazdu…