Czytasz dzięki

Zidle: Fed i rynki są na kursie kolizyjnym

opublikowano: 18-09-2019, 16:08

Joseph Zidle, główny strateg inwestycyjny Blackstone ostrzega przed możliwością dużej przeceny na rynkach akcji, spowodowanej rozczarowaniem inwestorów wywołanym brakiem luzowania przez Fed w oczekiwanej wielkości.

Zidle przewiduje, że Fed obniży stopę procentową o 25. pkt bazowych w środę. Jest jednak zdania, że Wall Street nie dostanie od banku centralnego tego, czego oczekuje, co może spowodować spadek rynku akcji nawet o 20 proc.

- Rynek domaga się obniżenia stopy o 100 pkt. bazowych oprócz tego, co widzieliśmy w lipcu – powiedział Zidle w CNBC.

Jego zdaniem, Fed dokona cięcia o 25 pkt. bazowych jeszcze w październiku, ale od tego momentu wstrzyma się od dalszych obniżek.

Strateg Blackstone uważa, że Fed chce spowodować aby stopy w USA były bardziej zgodne ze światowymi. Jednak w sytuacji rosnącej presji inflacyjnej w USA bank centralny stanie przed poważnym problemem.

- Rynki mówią do Fed, aby myślał globalnie. Stopy na świecie są niskie, więc musi obniżyć własne. Ale Fed musi decydować zgodnie w danymi krajowymi – powiedział Zidle. - Muszą działać lokalnie, co moim zdaniem nie pozwoli im dać rynkowi wszystkiego, czego chce - dodał.

Strateg Blackstone przewiduje w związku z tym zbliżające się rozczarowanie rynków, które będą musiały zmienić swoje oczekiwania dotyczące stóp.

- Mamy rynki w tym roku, które opierają handel na nadziei skoordynowanych obniżek stóp na świecie – powiedział. - To jedyny powód dlaczego mamy 20 proc. wzrost w tym roku. Z pewnością nie spowodowały go fundamenty – dodał.

Zidle prognozuje, że na koniec roku S&P500 będzie wynosił 2875 pkt., co oznacza spadek o 4 proc. wobec zamknięcia z wtorku.

- Każdy rynek byka może mieć cofnięcie o 10-20 proc. Widzieliśmy to w czwartym kwartale - powiedział. - Nie wykluczałbym powtórki w wymiarze 10-20 proc. - dodał.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane