Zieleń na giełdzie, J.W. Construction rośnie mimo słabych wyników

GRA
07-11-2008, 10:33

Warszawski parkiet zieleni się pod koniec tygodnia. Indeks blue-chipów rośnie o 2 proc., a mWIG40 zyskuje 0,5 proc.

Prawie 3 proc. zyskują notowania J.W. Construction, choć w opublikowanym wczoraj raporcie kwartalnym nie miał się czym chwalić.

- Wyniki są słabe. Niepokojąca jest naszym zdaniem pozycja gotówkowa – zaledwie 29 mln zł – zauważył Michał Sztabler z DM PKO BP.

2 proc. zyskuje też PKO BP. Najwyraźniej inwestorzy dobrze przyjęli wyniki państwowego banku, który poprawił zysk netto o ok. 20 proc. O 2 proc. drożeje również TVN, który dziś rano pochwalił się dobrymi wynikami i podwyższył tegoroczne prognozy finansowe. Nie zmienia się z kolei kurs budowlanej Ulmy, choć spółka kolejny kwartał z rzędu pokazała zyski słabsze od zeszłorocznych. Z wyjaśnień zarządu wynika, że winna jest wojna cenowa w branży. Stabilny jest tez kurs NG2, operatora sieci sklepów z obuwiem CCC. Dziś rano spółka pochwaliła się, że jej zysk netto wzrósł w III kwartale o 225 proc.

Nie zmienia się kurs huty szkła Irena, która ogłosiła zamiar przeprowadzenia zwolnień grupowych. Rynek mógł się tego spodziewać, ponieważ już wcześniej sygnalizowane były problemy spółki m.in. z płynnością (pisał o tym „Puls Biznesu”).

2 proc. zyskuje z kolei KGHM, choć „Parkiet” donosi, że w przyszłym tygodniu odbędzie się posiedzenie rady nadzorczej koncernu, a w porządku obrad nie ma korekty budżetu.

- Wielka szkoda, że rada nie zajmie się budżetem, choć z drugiej strony część obserwatorów rynku i tak ma już wyrobioną opinię o wynikach jakie KGHM pokaże za cały rok – napisał w dzisiejszym komunikacie Marcin Sójka, analityk DM PKO BP.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wyniki spółek / Zieleń na giełdzie, J.W. Construction rośnie mimo słabych wyników