Zielona sesja na Wall Street

opublikowano: 27-12-2017, 22:08

Wsparciem dla indeksów w trakcie środowej sesji były przede wszystkim walory spółek reprezentujących sektory technologiczny i opieki zdrowotnej.

Ten pierwszy flirtował jednak co jakiś czas z czerwonymi odcieniami, na co wpływ miała m.in. przecena akcji Apple. Słabszy sentyment do producenta iPhone’ów był zarówno pokłosiem informacji o pozwach zbiorowych przeciw spółce odnośnie spowalniania przez nią pracy starszych modeli telefonów, jak i spekulacji analityków odnośnie sporego spadku udziału jabłuszka w zyskach całej branży w skali światowej.

Wall Street, NYSE
Zobacz więcej

Wall Street, NYSE fot. Bloomberg

Na finiszu sesji, mimo chwilowych zawahań wszystkie trzy indeksy notowały dodatnie zmiany. Wskaźnik blue chipów DJ IA zyskiwał 0,11 proc., S&P500 rósł o 0,08 proc. zaś Nasdaq Composite drożał o 0,05 proc. 

Zaprezentowane w środę dana makro miały mieszany charakter. Pozytywnie zaskoczył indeks podpisanych umów kupna domów, który w listopadzie zamiast prognozowanego spadku, wzrósł o 0,2 proc. jednak w porównaniu z październikiem (+3,5 proc.) dynamika zdecydowanie osłabła. In minus zaprezentował się z kolei indeks zaufania konsumentów, który zapikował o ponad 7 punktów, pozostając jednak w pobliżu 17-to letniego maksimu.

Przecena notowań ropy negatywnie odciskała się an wycenach walorów koncernów energetyczno-paliwowych.

Powodów do zadowolenie nie mieli akcjonariusze Tesli. Kurs zniżkował o ponad 1 proc. po tym jak broker KeyBanc obniżył swoje szacunki dostaw Modelu 3 na czwarty kwartał do około 5 tys. z 15 tys. wcześniej oczekiwanych.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Zielona sesja na Wall Street