Zielone odcienie na Wall Street

opublikowano: 17-07-2018, 22:06

Po słabym początku, zapowiadającym przecenę, kolejne godziny przyniosły poprawę nastrojów panujących wśród inwestorów na Wall Street i odreagowanie indeksów. Zmiany nastawienia upatrywano przede wszystkim w reakcji graczy na komentarz szefa Fed do sytuacji panującej w amerykańskiej gospodarce oraz bardzo dobre wyniki farmaceutycznego giganta, koncernu Johnson & Johnson.

Jerome Powell stwierdził, że największa gospodarka świata ma solidne fundamenty i dobre perspektywy wzrostu, liczone w latach, dzięki silnemu rynkowi pracy i relatywnie niskiej inflacji. Podkreślił też ponownie, że Fed zamierza stopniowo podnosić stopy procentowe, co jest najlepszym rozwiązaniem na obecną chwilę, by nie zdusić gospodarki i nie stłumić nadmiernie wzrostu cen.

Zobacz więcej

NYSE, Wall Street

Bloomberg

Z danych makro jakie trafiły na rynek szczególnie wymienić trzeba te o produkcji przemysłowej i wykorzystaniu mocy produkcyjnych. W pierwszym przypadku wzrosła ona w czerwcu o 0,6 proc. w ujęciu miesięcznym (najmocniej od czterech miesięcy) i pokryła się z oczekiwaniami analityków. Z kolei  wykorzystanie mocy co prawda wzrosło do 78 proc., ale rynek liczył na nieco więcej (78,3 proc.).

O ponad 3 proc. drożały akcje J&J. Potentat rynku produktów zdrowotnych i farmaceutycznego pochwalił się kwartalnymi zyskami i przychodami, które przebiły prognozy analityków. Udziały giganta dawały mocne wsparcie indeksom Dow Jones IA oraz S&P500.

Po przeciwnej stronie rynku znalazły się walory Netflixa. Amerykański lider rynku usług wideo na żądanie rozczarował analityków niższą niż spodziewano liczbą subskrybentów. Choć spółka może pochwalić się drugim pod względem wielkości zyskiem w indeks S&P500 w tym roku, we wtorek była najsłabszą składową wspomnianego wskaźnika oraz indeksu Nasdaq Composite.

Na zamknięciu wtorkowej sesji indeks blue chipów rósł o 0,23 proc. Wskaźnik szerokiego rynku S&P500 zyskiwał 0,40 proc. zaś technologiczny Nasdaq drożał o 0,63 proc. ustanawiając nowy rekord.  

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy