Zielony początek lipca

DI, Bloomberg
opublikowano: 01-07-2013, 22:27

Główne indeksy na Wall Street rozpoczęły miesiąc od wzrostów. Pomogły dobre dane makroekonomiczne.

Indeksy Dow Jones Industrial Average i S&P 500 zyskały po ponad 0,4 proc., a Nasdaq powyżej 0,9 proc. Indeks S&P 500 zyskał w pierwszych sześciu miesiącach tego roku aż 13 proc., co jest najlepszym wynikiem od 1998 r. 

Amerykańska giełda dobrze przyjęła doniesienia o aktywności przemysłu w Japonii i USA.  

Indeks ISM, który odzwierciedla aktywność w Stanach Zjednoczonych podskoczył w czerwcu do 50,9 pkt. z 49 pkt. miesiąc wcześniej. Analitycy pytani przez agencję Bloomberg prognozowali wynik 50,5 pkt. Departament Handlu podał z kolei, że wydatki budowlane wzrosły w maju o 0,5 proc. 

W Japonii kwartalny Tankan index pokazał pozytywne nastroje wśród największych producentów po raz pierwszy od siedmiu kwartałów. 

W poniedziałek drożały akcje koncernu Apple, po tym jak na rynku pojawiła się informacja, że koncern opatentował w Japonii nazwę iWatch. Tak może się nazywać oczekiwany przez fanów i inwestorów zegarek producenta iPhone'a.  Pomogła też z pewnością rekomendacja biura Raymond James, które twierdzi, że gigant z Cupertino zgarnie największą część raczkującego dopiero rynku wykorzystania urządzeń mobilnych w samochodach, telewizorach i sprzętach domowych. 

10 spółek dnia według agencji Bloomberg

Prawie 10 proc. zyskiwały papiery firmy Tesla, producenta elektrycznych samochodów. Podobny skok zanotował twórca gier mobilnych Zynga, który zatrudnił na stanowisku prezesa Dona Mattricka, wcześniej odpowiedzialnego za dział rozrywki w Microsoft.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy