Zielony początek na Wall Street

WST
23-02-2009, 15:35

Amerykańskie giełdy zaczęły nowy tydzień od  wzrostów.

Tematem dnia na Wall Street są spekulacje związane z nacjonalizacją Citigroup. Rynek huczy od plotek, że rząd może zwiększyć kontrolę nad tą jedną z największych na świecie instytucją finansową. 

Popyt inwestorów koncentruje się również na sektorze producentów samochodów. W dzisiejszym wydaniu Wall Street Journal napisano, że administracja Obamy jest coraz bliżej udzielenia sięgającej co najmniej 40 mld USD pożyczki koncernom General Motors i Chrysler. Przy okazji, korzysta na tym wycena Forda.

Ciekawie może przebiegać sesja w segmencie spółek paliwowych. Analitycy Deutsche Banku w najnowszym raporcie zasugerowali swoim klientom „zakup” akcji Exxon Mobil, największej na świecie spółki wydobywczo-rafineryjnej. Wcześniej zalecali „trzymanie” tych papierów. Uzasadnieniem jest „defensywne zachowanie tych papierów w cyklu spadkowym koniunktury”.Wzrostowi atrakcyjności przedstawicieli sektora sprzyja też wzrost cen ropy. Na wartości zyskują m.in. walory Chevrona i ConocoPhillips.

Wzięciem cieszą się też udziały General Electric. To zasługa doniesień o zdwojeniu dostaw turbin wiatrowych na chiński rynek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Zielony początek na Wall Street