Czytasz dzięki

Ziemia obiecana dała zarobić

Weronika Kosmala
opublikowano: 26-05-2015, 00:00

Średnia cena łódzkiego mieszkania wzrosła w ciągu roku o 20 proc. Chociaż trend dla całego rynku też jest wzrostowy, tempo jest dużo niższe.

Rynek nieruchomości mieszkaniowych jest raczej stabilny, z lekko wzrostową tendencją obserwowaną w niektórych miastach. W ostatnim roku ceny za mkw. wzrosły w większości dużych ośrodków, w szczególności w Łodzi i w Bydgoszczy, wynika z danych Home Brokera.

W Łodzi przez rok ceny mieszkań wzrosły średnio o 20 proc.
Zobacz więcej

W Łodzi przez rok ceny mieszkań wzrosły średnio o 20 proc.

Rok temu, za mkw. łódzkiego mieszkania zapłacilibyśmy średnio trochę powyżej 3,5 tys. zł — dzisiaj cena wynosi już prawie 4,3 tys. zł. Spośród pięciu najbardziej rozwiniętych rynków najbardziej wzrostowym okazał się wrocławski, a największy spadek średniej ceny, bo o 5,7 proc., zanotowano w Poznaniu.

Liderem cenowej tabelki jest natomiast tradycyjnie stolica, gdzie na mkw. mieszkania wydamy przeciętnie 7253 zł, czyli o 4,3 proc. więcej niż przed rokiem. Nie oznacza to jednak, że w kraju nie ma ośrodków, które byłyby jeszcze droższe — zalicza się do nich chociażby Juratę czy Zakopane, ale ze względu na mały obszar i dużą sezonowość nie zestawia się ich w cenowych tabelach z największymi miastami.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Weronika Kosmala

Polecane