Zioła prosto ze ściany

opublikowano: 11-01-2019, 18:00

20 tys. dostarczonych ziół, 60 tys. sporządzonych naparów, 20 klientów i codzienny serwis „Zielonej Rączki” – tak w skrócie wygląda biznes Vegi.


W pełni jadalna, zielona ściana do biura - to pomysł na biznes Jana Jüngsta i Mateusza Wiśniewskiego, założycieli Vegi. Ich firma oferuje niewielkie ziołowe ogrody, z których na co dzień korzystają pracownicy korporacji.

- Zaczęliśmy od w pełni zautomatyzowanej, całorocznej szklarni przydomowej.  Idąc dalej za potrzebą posiadania świeżych i wysokowartościowych produktów blisko siebie, wpadliśmy na pomysł, że skoro wychodzimy z domu i spędzamy większość czasu w pracy, to ze świeżymi roślinami i ziołami trzeba dotrzeć do pracodawców dla których zdrowie i dobra kondycja ich pracowników jest ważna. I tak udało nam się zdobyć pierwszych 20 klientów – mówi Jan Jüngst, współwłaściciel i prezes Vegi.

Vegi to pierwsza firma w Polsce oferująca tego typu usługę i jest jeszcze młoda. Powstała w 2017 r., a pierwsze ziołowe ściany wyruszyły do biur w marcu zeszłego roku.

Cała rozmowa z prezesem Vegi w materiale wideo.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Justyna Smolińska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu