Złe nastroje konsumentów doprowadziły do spadków w USA

Przemek Barankiewicz
opublikowano: 28-08-2001, 16:34

Publikacja danych o zaufaniu konsumentów w sierpniu pociągnęło w dół indeksy w USA. Conference Board poinformował, że mierzący jej wskaźnik spadł do 114,3 punktów, podczas gdy analitycy oczekiwali wzrostu ze 116,3 do 117 punktów. Powodem pogorszenia nastrojów jest zła sytuacja na amerykańskim rynku pracy.

Ponieważ giełdy w USA dramatycznie potrzebują informacji o oznakach ożywienia gospodarczego, informacja instytutu CB musiała zostać źle odebrana przez rynek. Tym bardziej, że wczoraj na rynek dotarła wiadomość o spadku sprzedaży domów.

Do słabszych papierów na rynku należy Sun Microsystems, producent infrastruktury sieciowej. Kurs spółki traci po obniżeniu przez bank Goldman Sachs prognoz wyników na ten rok. W górę idzie za to wycena Xerox, producenta sprzętu biurowego. Analitycy z Salomon Smith Barney oczekują poprawy sytuacji spółki i uważają, że jej kurs zachowywał się będzie lepiej niż rynek.

Drugi dzień z kolei ostro zwyżkuje wycena firmy Rambus, dostawcy pamięci dla procesorów Pentium 4 Intela. Od wczoraj kurs Rambusa zyskał blisko 50 proc.

ONO

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Złe nastroje konsumentów doprowadziły do spadków w USA