Złota 44 wraca na rynek

  • Emil Górecki
opublikowano: 12-03-2015, 00:00

Nieruchomości

Najwyższy w Unii Europejskiej budynek mieszkalny, warszawska Złota 44, od połowy kwietnia po raz kolejny będzie w sprzedaży. Luksusowy, 192-metrowy, apartamentowiec w sierpniu 2014 r. kupiony przez fundusz Amstar i giełdowego dewelopera BBI Development, ma być gotowy do zamieszkania pod koniec 2016 r.

Zobacz więcej

Marek Wiśniewski

Trzecie już otwarcie sprzedaży mieszkań zostało ogłoszone przez inwestorów i architekta Daniela Libeskinda na międzynarodowych targach nieruchomości MIPIM w Cannes. Na 52 piętrach wieżowca znajdzie się 287 apartamentów, z których około 60 zostało sprzedanych przez poprzedniego właściciela — luksemburskie Orco Property Group. Nowi inwestorzy twierdzą, że z większością z nich doszli do porozumienia. Jaki będzie cennik? — Rozsądny, ale z górnej półki w Warszawie — mówi Norman Glazer z Amstara.

Fundusz Amstar dotychczas inwestował w USA i Turcji, planuje jednak szukać projektów w Polsce, choć na razie skupia się na dokończeniu wieżowca Libeskinda.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Emil Górecki

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Złota 44 wraca na rynek