Złota Polska logiczna

MEJ
opublikowano: 31-08-2015, 19:09

Polacy z 12 medalami w tym 6 złotymi. Taki jest efekt startu w XXIX Międzynarodowych Mistrzostwach Gier Matematycznych i Logicznych w Paryżu.

"Złota" polska reprezentacja w Paryżu
Zobacz więcej

"Złota" polska reprezentacja w Paryżu

Międzynarodowe Mistrzostwa w Grach Matematycznych i Logicznych, są tak naprawdę Międzynarodowymi Mistrzostwami Francji w Grach Matematycznych i Logicznych. Odgrywają rolę nieoficjalnych Mistrzostw Świat w tej dyscyplinie; nie ma bowiem imprezy tej samej rangi i z tak liczną międzynarodową  obsadą. Odbywają się od 1987 roku zaś Polska uczestniczy w nich od 1992 roku. Obecny wynik jest najlepszym w historii polskich starów w tych zawodach.

Złote medale w Paryżu zdobyli:

Olga Palikowska w kategorii CE (uczniowie klas trzecich szkół podstawowych)

Antoni Buraczewski w kategorii CM (uczniowie klas czwartych szkół podstawowych)

Konrad Czarnecki w kategorii C1 (uczniowie klas piątych i szóstych szkół podstawowych)

Maciej Maruszczak w kategorii C2 (gimnazjaliści)

Grzegorz Adamski w kategorii L2 (studenci)

Sylwester Błaszczuk w kategorii HC (zawodowcy).

Nie skończyło się jednak na medalach złotych - reprezentanci Polski zdobyli także4 srebrne i 2 brązowe medale. Opiekunem polskiej kadry jest doc. dr hab. Janusz Górniak z Wydziału Podstawowych Problemów Techniki Politechniki Wrocławskiej.


 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MEJ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu