Złote napływy

W czasie poniedziałkowej wyprzedaży na giełdach inwestorzy szukali bezpieczeństwa w złocie, wynika z danych o napływach do funduszy opartych na kruszcu.

W czasie poniedziałkowej wyprzedaży na giełdach inwestorzy szukali bezpieczeństwa w złocie, wynika z danych o napływach do funduszy opartych na kruszcu. Do dwóch największych amerykańskich funduszy ETF opartych na złocie napłynęło w poniedziałek łącznie 617 mln USD. S&P500 zakończył sesję 1,4-procentową zwyżką, a indeks technologicznych blue chipów Nasdaq100 zanurkował o 2,2 proc., po doniesieniach, że dane z Facebooka miały być używane w kampanii wyborczej w Stanach Zjednoczonych, oraz zapowiedzi nałożenia przez Unię Europejską podatku między innymi na Alphabet i Twittera. Złoto zyskało, ale poprawa koniunktury okazała się krótkotrwała.

W poniedziałek notowania poszły do góry o 0,3 proc., jednak już we wtorek ponownie zeszły w okolice najniższych pułapów od początku stycznia. Zdaniem Daniela Hynesa, analityka Australia & New Zealand Banking Group, napływy kapitałów do funduszy złota świadczą o poszukiwaniu przez inwestorów bezpiecznego schronienia przed obawami o wojnę handlową oraz o konfrontację na linii Moskwa — Zachód. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu