Złotemu zabrakło sił do zwyżek

Przemysław Gerschmann
opublikowano: 25-08-2011, 00:00

Dynamika polskiej sprzedaży detalicznej w lipcu wyniosła 8,2 proc. r/r. Rynek oczekiwał 10,5 proc. Także stopa bezrobocia w Polsce nie napawa optymizmem. Choć spadła ona do 11,7 proc. z 11,8 proc., ale jest to niewielka zmiana, wywołana pracami sezonowymi. Złotemu zabrakło więc argumentów, by kontynuować poniedziałkowe zwyżki. Euro zdrożało wczoraj do 4,16 zł, a dolar dotarł do 2,89 zł. Kurs franka szwajcarskiego utrzymywał się w dolnej strefie zakresu wahań 3,60 i 3,75.

Wczoraj, podobnie jak w poniedziałek, obserwowaliśmy gwałtowne wahania na pary EUR/USD. Po zdecydowanym przebiciu oporu 1,4430 kurs dotarł po godz. 16 do 1,4480, po czym ponownie obrał kierunek południowy. Dolar umocnił się po dobrych danych. Zamówienia na dobra trwałego użytku w USA w lipcu wzrosły o 4 proc. r/r. Był to dwa razy lepszy wynik, niż oczekiwano.

Przemysław Gerschmann

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemysław Gerschmann

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy