Złoto na dobry nastrój

opublikowano: 03-01-2020, 18:00

Złoto, kamienie szlachetne i masa perłowa – w tym odcinku „Pomysłu na biznes” będzie wyjątkowo błyszcząco i kobieco. Pokażemy Wam jak powstaje ręcznie robiona biżuteria, dowiemy się ile trwa cały proces jej tworzenia i co pochłania największe koszty w tym biznesie.

Mood Jewellery to polska marka biżuterii, istniejąca na rynku jubilerskim od 4 lat. Wszystkie produkty tworzone są ręcznie przez właścicielkę marki, Marlenę Kubiś, a ich poszczególne elementy powstają w warszawskiej pracowni złotniczej. 

- Mood powstało z potrzeby chwili. Jako młoda mama nie bardzo widziałam opcję powrotu na etat do pracy. Kiedy mój synek skończył 10 miesięcy, to wymyśliłam, że chciałabym robić coś swojego. Wtedy pomysł od razu padł na biżuterię – wspomina Marlena Kubiś, właścicielka Mood Jewellery.

- Teraz wiem, jak wygląda rynek biżuterii w Polsce, jak pracują pracownie złotnicze, ile czasu potrzeba na wyprodukowanie danej rzeczy. Na początku kompletnie nie miałam o tym pojęcia. Wydawało mi się, że dzisiaj coś wymyśliłam, a jutro to będzie już gotowe – mówi właścicielka Mood Jewellery. 

Najtrudniejsze na początku prowadzenia własnego biznesu było znalezienie pracowni złotniczej i ludzi, którzy będą potrafili zrealizować pomysły początkującej projektantki.

- W momencie, gdy znalazłam pracownię, wszystko od razu zaskoczyło. Poczułam, że oni czują mój klimat– mówi Kubiś. 

Więcej o biżuteryjnym biznesie w materiale wideo. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Justyna Smolińska

Polecane