Złoto na zamknięciu powyżej 1300 USD

opublikowano: 24-05-2018, 19:52
aktualizacja: 24-05-2018, 19:54

Cena złota rosła w czwartek po zaskakującej wiadomości o odwołaniu przez prezydenta Donalda Trumpa spotkania z przywódcą Korei Północnej.

Interesujesz się inwestycjami w złoto? Kup nasz newsletter. Jesteś prenumeratorem Pulsu Biznesu? Na hasło "prenumerator" otrzymasz 50 proc. zniżki!  

Inwestorzy zareagowali na wzrost ryzyka geopolitycznego ucieczką od bardziej ryzykownych aktywów. Popytem cieszyły natomiast uważane za bezpieczniejsze złoto i obligacje skarbowe USA. Notowaniom złota sprzyjało osłabienie dolara.

- Uważam, że rozmowy z Koreą Północną, lub ich brak, przynajmniej w tym momencie mają przypisywane zbyt duże znaczenie – powiedział Adam Koos, szef Libertas Wealth Management Group. - Nie spodziewam się, aby ten napędzany strachem handel trwał przez dłuższy czas – dodał.

Na zamknięciu sesji na giełdzie nowojorskiej kurs uncji złota z czerwcowych kontraktów rósł o 1,2 proc. do 1304,40 USD. Wcześniej wahał się w zakresie 1292-1306 USD. Notowania złota kończą się kursem powyżej 1300 USD po raz pierwszy od ponad tygodnia.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Złoto na zamknięciu powyżej 1300 USD