Złoto najdroższe od 24 lat

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 07-12-2005, 11:05

Złoto jest najdroższe od 24 lat. W dostawach natychmiastowych zdrożało w Londynie w środę o 2,37 USD, czyli 0,5 proc., do 513,77 USD za uncję. To najwyższa wartość złota od kwietnia 1981 r.

Złoto jest najdroższe od 24 lat. W dostawach natychmiastowych zdrożało w Londynie w środę o 2,37 USD, czyli 0,5 proc., do 513,77 USD za uncję. To najwyższa wartość złota od kwietnia 1981 r.

    "Na rynku widać duże zainteresowanie funduszy zakupami metali, a to pomaga też złotu" - powiedział Christoph Eibl z Tiberius Asset Management AG w Szwajcarii.

    "Spekulacje, że banki centralne mogą również pozyskiwać złoto do swoich rezerw, również przyczyniają się do wzrostu cen metalu" - dodał.

    W połowie listopada centralny bank Rosji podał, że może podwoić swoje rezerwy w złocie. Takie intencje wyraziły też banki centralne z RPA i Argentyny.

    "Na rynku znowu widzimy, że banki centralne zaczynają kupować złoto" - powiedział analityk Fat Prophets Fund Management z Sydney, Gavin Wendt.

    Złoto zdrożało w tym roku o 17 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane