Złoto najtańsze od czerwca

opublikowano: 26-02-2021, 20:18

Cena złota spadała wyraźnie na zamknięciu ostatniej sesji lutego, przypieczętowując największą miesięczną przecenę od czterech lat.

Złoto staniało w piątek czwartą sesję z rzędu. To nadal skutek rosnących rentowności obligacji i przekonania, że w miarę postępu szczepień sytuacja gospodarcza będzie się poprawiać. Tai Wong, szef handlu derywatami na rynku metali w BMO Capital Markets uważa, że złoto taniało także z powodu nieskutecznej obrony kluczowych poziomów 1760 USD i 1765 USD za uncję w handlu z czwartku na piątek. Bernard Dahdah z Natixis powiedział, że nie spodziewa się takiej zapaści notowań złota jak w 2011 roku, ale nie ma wątpliwości, że złoto „będzie pod presją w miarę otwierania się zachodnich gospodarek”. Jego zdaniem, kurs złota może zejść do ok. 1700 USD w dłuższej perspektywie.

Na zamknięciu sesji na Comex kurs uncji złota z kwietniowych kontraktów spadał o 2,6 proc. do 1728,80 USD. Jest najniższy od czerwca. Złoto jest tańsze o 3 proc. niż tydzień wcześniej. W lutym staniało o 6,6 proc., najmocniej od listopada 2016 roku. Jest o ponad 9 proc. tańsze niż na początku roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane