Złoto poniżej 1700 USD

opublikowano: 30-03-2021, 12:18

Cena złota spadła poniżej psychologicznego poziomu 1700 USD po tym jak rentowności obligacji USA zawędrowały najwyżej od ponad roku w związku z rosnącym apetytem na ryzyko i oczekiwanym ogłoszeniem przez prezydenta Joe Bidena kolejnego planu stymulacji fiskalnej w USA.

Rentowność obligacji USA ruszyła w górę w związku z szybkim postępem w kraju szczepień przeciwko COVID-19, zachęcającym inwestorów do podejmowania większego ryzyka. Dodatkowo rynek oczekuje ogłoszenia przez Bidena planu wydatków na infrastrukturę wartości 3 bln USD. Na rynku złota spowodowało to wypadnięcie kursu z przedziału, w którym utrzymywał się przez ostatnie trzy tygodnie i przesądzenie pierwszego kwartalnego spadku notowań złota od 2018 roku.

Obecnie uncja złota z czerwcowych kontraktów tanieje na Comex o 1,1 proc. do 1696,30 USD.

Georgette Boele, analityczka ABN Amro uważa, że przełamanie 1700 USD oznacza testowanie przez rynek kolejnego wsparcia w przedziale 1650-1670 USD. Ewentualne fiasko oznacza zejście kursu w pobliże 1600 USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane