Czytasz dzięki

Złoto powraca ponad 1700 USD za uncję

Dorota Sierakowska, analityk surowcowy DM BOŚ
opublikowano: 09-06-2020, 11:54

Notowania złota w poprzednim tygodniu wyraźnie zniżkowały, schodząc poniżej bariery 1700 USD za uncję. Cenom tego kruszcu szkodził optymizm na globalnych rynkach finansowych, który przyciągał inwestorów na rynki bardziej ryzykownych aktywów. Złoto, traktowane jako tzw. bezpieczna przystań, stało się mniej atrakcyjną alternatywą.

Niemniej, początek bieżącego tygodnia przynosi powrót notowań złota do wzrostów. Cena żółtego metalu powróciła tym samym ponad poziom 1700 USD za uncję.

W perspektywie ostatnich dwóch miesięcy, notowania złota poruszały się w kanale bocznym, ograniczonym okolicami 1680 USD za uncję od dołu i około 1760 USD za uncję od góry.

Obecnie optymiści na rynkach finansowych dostają zadyszki, co daje złotu szansę na kolejny wyrazisty ruch wzrostowy. Sygnałem do większych zwyżek byłoby jednak dopiero przebicie się na nowe tegoroczne maksima.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Sierakowska, analityk surowcowy DM BOŚ

Polecane