Czytasz dzięki

Złoto przebiło poziom 1500 USD

opublikowano: 07-08-2019, 07:35

Nerwowa sytuacja panująca na rynkach, skłania wielu inwestorów do poszukiwania tzw. bezpiecznych przystani. Jedną z nich jest złoto, które w ostatnich dniach mocno zyskuje na wartości.

Kontrakty terminowe na złoty kruszec przebiły ważny psychologiczny poziom 1500 USD za uncję. Drożały w środowy poranek o 1,2 proc. do 1502,30 USD za uncję na giełdzie  Comex, co jest najwyższą wartością od 2013 r. 

W tym roku ten szlachetny metal zdrożał już o 17 proc. 

Złoto jest jednym z głównych beneficjentów zawirowań na światowych rynkach finansowych, po eskalacji sporu handlowego pomiędzy Waszyngtonem i Pekinem.

 Złoto spełnia swoją tradycyjną rolę jako bezpieczna przystań - oceniał Wayne Gordon, dyrektor wykonawczy ds. Towarów i dewiz w dziale zarządzania majątkiem UBS Group AG. W jego opinii, w przypadku dalszego wzrostu napięć notowania mogą sięgać nawet 1600 USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane