Złoto staniało czwartą sesję z rzędu

opublikowano: 28-06-2018, 20:32
aktualizacja: 28-06-2018, 20:33

Złoto staniało w czwartek. Jest najtańsze od połowy grudnia ubiegłego roku.

Interesujesz się inwestycjami w złoto? Kup nasz newsletter. Jesteś prenumeratorem Pulsu Biznesu? Na hasło "prenumerator" otrzymasz 50 proc. zniżki!  

W czwartek kurs złota spadł najniżej od sześciu miesięcy. Notowaniom szlachetnego metalu nie sprzyja oczekiwanie na dalszy wzrost stóp procentowych w USA. Indeks dolara wzrósł o ok. 1,2 proc. w czerwcu. Tymczasem obawy wojny handlowej choć kierują inwestorów do bezpiecznych przystania, ale innych niż złoto.

- Jest pewien popyt na złoto jako bezpieczną przystań, ale nie aż taki jak na dolara czy obligacje skarbowe, czy bezpieczne waluty, jak frank szwajcarski – powiedziała Simona Gambarini z Capital Economics.

Chris Gaffney z TIAA Bank uważa, że jest „zbyt duża presja na złoto”.

- Dopóki nie zobaczymy skoku inflacji lub spadku dolara, myślę, że nadal będziemy widzieć presję na cenę złota – stwierdził.

Na zamknięciu sesji na Comex kurs uncji złota z sierpniowych kontraktów spadał o 0,4 proc. do 1251 USD. To najniższy kurs zamknięcia dla najbardziej aktywnego kontraktu od 13 grudnia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Złoto staniało czwartą sesję z rzędu