Złoto wyraźnie drożeje

opublikowano: 09-03-2021, 12:19

Cena złota rośnie po tym jak w poniedziałek spadła najniżej od 11 miesięcy, informuje Reuters.

Kurs złota oscyluje w pobliżu poziomu 1700 USD. Obecnie uncja kruszcu drożeje na rynku futures o 1,3 proc. do 1700,30 USD. Notowaniom złota sprzyja słabnięcie dolara amerykańskiego, którego indeks spada o 0,3 proc., a także spadek rentowności obligacji USA.

- Biorąc pod uwagę naturę złota, które nie przenosi odsetek, spadek rentowności może być wiatrem w żagle dla byków do podwyższenia ceny – powiedział Reutersowi Lukman Otunuga, analityk FXTM.

Przyznał jednocześnie, że choć złoto może drożeć w bliskiej perspektywie, to „fundamentalnie wahadło wychyliło się na korzyść niedźwiedzi, szczególnie jeśli uwzględnić poprawę globalnych nastrojów dzięki szczepieniom i globalnemu spadkowi zakażeń na COVID-19”.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Rhona O’Connell ze StoneX uważa, że popyt na złoto to także zasługa poszukiwaczy okazji. Ilość złota posiadanego przez SPDR Gold Trust, największy „złoty” ETF, spadła w poniedziałek najniżej od kwietnia 2020 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane