"Złoto zdrożeje do 5000 USD"

KŁ, CNBC
17-04-2014, 13:38

Program stymulacji gospodarki przez Rezerwę Federalną, który obciążył jej bilanse na 4 bln USD i zepchnął stopy procentowe do rekordowo niskiego poziomu, będzie również przyczyną wzrostu cen złota do 5000 USD za uncję, przekonuje Peter Schiff, prezes Euro Pacific Capital.

fot. Bloomberg
Zobacz więcej

fot. Bloomberg

- Banki centralne tworzą za dużo pieniędzy. Inflacja jest za wysoka, a stopy procentowe są za niskie. Dlatego też chcę swoją siłę nabywczą skumulować w czymś, czego banki centralne nie mogą drukować. Myślę, że w przypadku cen złota, pójdziemy o wiele wyżej – powiedział w rozmowie z CNBC.

Choć Fed zaczął ograniczać program skupu obligacji (QE), Schiff jest przekonany, że bank centralny zmieni kurs. Jeśli zakończy program ilościowego luzowania, to pojawi się recesja i rynek niedźwiedzia w przypadku akcji i nieruchomości.

- Jedyne co może zrobić Fed, to drukować więcej pieniędzy, ponownie uruchomić prasy i zwiększyć QE – dodał

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ, CNBC

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / "Złoto zdrożeje do 5000 USD"