Czytasz dzięki

Złoty – coś drgnęło?

  • Marek Rogalski
opublikowano: 30-08-2019, 16:55

Opublikowane dzisiaj dane makro nt. dynamiki PKB za II kwartał niewątpliwie poprawiają statystykę. Czy coś więcej? Nie do końca, gdyż każdy widzi, że problemy (czynniki zewnętrzne: recesja w Niemczech, wojny handlowe, Brexit) czają się za rogiem. Tym samym determinantem tego, co będzie się działo wokół złotego pozostanie globalny sentyment, a zwłaszcza to jak postrzegane będą perspektywy wokół euro.

W krótkim terminie wypadkowa to ewentualne lepsze informacje z frontu rozmów handlowych USA-Chiny plus spekulacje wokół zbliżających się posiedzeń EBC (12 września) i FED (18 września). W piątek EURUSD próbował wyhamować impet spadku w kontekście wsparcia, jakim jest poziom 1,1026 będący dołkiem z 1 sierpnia, ale chyba nie do końca mu to wyszło. Inwestorzy zdają się ignorować głosy napływające nawet z samego EBC, że oczekiwania wobec 12 września mogą być nadmierne.

Technicznie w bilansie tygodnia najlepiej wypada CHF/PLN, którego pomału zaczyna wspierać też odbijający EUR/CHF, a najgorzej USDPLN, który znalazł się na najwyższych poziomach od ponad 2 lat. Niemniej EUR/PLN nie zdołał naruszyć bariery 4,40, co można uznać za pewną zapowiedź tego, że początek września być może przyniesie próbę odreagowania.

Wykres tygodniowy CHFPLN

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Rogalski, główny analityk walutowy DM BOŚ

Polecane