Złoty jest nieco za mocny w stosunku do fundamentów

Dariusz Karolak
25-11-2002, 08:26

WARSZAWA (Reuters) - Członek Rady Polityki Pieniężnej (RPP), Dariusz Rosati, powiedział w poniedziałek, że złoty jest nieco za mocny w stosunku do fundamentalnego stanu polskiej gospodarki.

"Główny źródłem siły złotego od kilku tygodni jest usunięcie szeregu niepewności dotyczących naszego wejścia do Unii Europejskiej (...) Złoty jest trochę za mocny w stosunku do czynników fundamentalnych" - powiedział w rozmowie z radiową "Trójką" Rosati.

"Mam wrażenie, że to umocnienie będzie kontynuowane. Będziemy mieli do czynienia z wahaniami - złoty się trochę osłabi, trochę wzmocni. W dalszej perspektywie, w ciągu 2-3 lat, złoty pozostanie mocną walutą i na to się musimy przygotować. Iluzją są oczekiwania rządu, czy niektórych przedsiębiorców, żeby w sposób trwały osłabić złotego" - powiedział Rosati.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dariusz Karolak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Złoty jest nieco za mocny w stosunku do fundamentów