Złoty ma otwartą drogę ku 3,20 za euro

PAP
opublikowano: 25-07-2008, 17:02

Złoty, po ostatniej krótkotrwałej korekcie, wciąż kontynuuje marsz ku psychologicznej barierze 3,20 za euro. Najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu znajdzie się poniżej tego poziomu - prognozują dilerzy walutowi.

"Być może uda się złamać ten poziom jak wyjdziemy z pracy, to tak naprawdę kwestia czasu" - powiedział Jacek Turczyński z ABN Amro.

Mikołaj Kusiakowski z TMS Brokers przyznaje, że w przyszłym tygodniu jest spora szansa na przełamanie poziomu 3,20 zł za euro.

"Widoczna jest kontynuacja tego, co obserwowaliśmy do tej pory, nie licząc ostatnich korekt. Włączył się kapitał spekulacyjny i wielu inwestorów wykorzystało trend. Nawet po słabszych danych, złoty nie przestał wzrastać. Najprawdopodobniej pokonanie kolejnej bariery 3,20 za euro nastąpi w przyszłym tygodniu" - powiedziałdiler TMS Brokers Mikołaj Kusiakowski.

Piątkowa publikacja GUS na temat dynamiki sprzedaży w czerwcu nie zakłóciła handlu walutą.

Sprzedaż detaliczna wzrosła w czerwcu o 14,2 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2007 roku, po wzroście o 14,9 proc. rok do roku w maju 2008 roku, a miesiąc do miesiąca wzrosła w czerwcu 2008 r. o 2,4 proc.

Na rynku obligacji powiało delikatnie optymizmem.

"Nastąpiło ocieplenie po dzisiejszych danych, szczególnie ze Stanów, które może świadczyć, że będzie apetyt na papiery bardziej ryzykowne" - powiedział Daniel Zegadło z Kredyt Banku.

Indeks poziomu optymizmu wśród konsumentów amerykańskich, opracowywany przez Uniwersytet Michigan, wzrósł w lipcu do 61,2 pkt z 56,4 pkt na koniec czerwca. Natomiast sprzedaż nowych domów w USA spadła w czerwcu o 0,6 proc., do 0,530 mln w ujęciu rocznym.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu