Złoty może jeszcze nieznacznie osłabnąć

Mariusz Potaczała
opublikowano: 14-05-2007, 00:00

W minionym tygodniu złoty przechodził korektę spadkową, a dolar szedł w górę. Kurs EUR/PLN wzrósł z 3,7350 do 3,7850, a USD/PLN znalazł się pod koniec tygodnia w okolicy 2,8050.

Posiedzenia trzech głównych banków światowych (Fed, BoE i ECB) nie wniosły nic nowego. Fed nadal podkreśla ryzyko wzrostu presji inflacyjnej, zmniejszając oczekiwania rynku na obniżki stóp procentowych w USA w tym roku. BoE podniósł główną stopę do 5,5 proc., z kolei ECB potwierdził oczekiwania rynku na podwyżkę stóp procentowych w czerwcu. W tym tygodniu wyznacznikiem dla notowań złotego będzie nie tylko sytuacja na rynku globalnym, ale również dane makroekonomiczne. We wtorek dowiemy się, jaka była kwietniowa inflacja, a później poznamy informacje o bilansie płatniczym w marcu. Nadal jest ryzyko wzrostu kursu dolara do 2,82 zł. Kurs euro może wzrosnąć do 3,79 zł.

Mariusz Potaczała

DM TMS Brokers

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mariusz Potaczała

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu