Złoty najsłabszy od blisko dwóch miesięcy

Internet Securities
12-06-2006, 15:20

Dzisiejszy dzień jest rekordowy nie tylko dla eurodolara, który znalazł się na najniższym poziomie od początku maja (obecnie 1,2568 dolara). Rekordów doświadcza również złoty. W stosunku do euro polska waluta jest najsłabsza od 6 kwietnia br., a w stosunku do dolara od 19 kwietnia br.

Dzisiejszy dzień jest rekordowy nie tylko dla eurodolara, który znalazł się na najniższym poziomie od początku maja (obecnie 1,2568 dolara). Rekordów doświadcza również złoty. W stosunku do euro polska waluta jest najsłabsza od 6 kwietnia br., a w stosunku do dolara od 19 kwietnia br.

Analiza techniczna wskazuje, że w najbliższych tygodniach osłabienie złotego może się jeszcze pogłębić. Powrót kursu USD/PLN ponad dawne wsparcia na 3,10-3,11 zł i 3,14 zł, otwiera bowiem drogę do marcowych szczytów na 3,31 zł. Natomiast utworzona na wykresie EUR/PLN, zapowiadająca wzrosty formacja odwróconej głowy z ramionami, wskazuje na możliwość zwyżki tej pary do 4,23 zł.

(ISB/ WGI)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Złoty najsłabszy od blisko dwóch miesięcy