Złoty nieco osłabł

Karolina Bojko-Leszczyńska, EFIX Dom Maklerski S.A.
18-05-2015, 16:14

Po aprecjacji złotego do głównych walut w drugiej połowie zeszłego tygodnia, ten tydzień rozpoczynamy od osłabiania rodzimej waluty. Poza słabszymi danymi z Japonii, kalendarz makro dziś jest pusty i nie wpływa na zachowanie par walutowych.

EUR/PLN

Fala spadkowa na notowaniach EUR/PLN zatrzymała się w piątek wieczorem na poziomie linii trendu wzrostowego z genezą 21 kwietnia. Obrona tego wsparcia przełożyła się na oglądane od rana odbicie Póki co jednak kurs nie zdołał wrócić do wnętrza kanału wzrostowego, z którego wybił się dołem w piątek rano. Obrona wspomnianej linii trendu świadczy natomiast o tym, że wzrostowa korekta może być na tej parze kontynuowana w tym tygodniu. Jej sforsowanie otworzyłoby tej parze drogę do tegorocznych minimów na poziomie 3,9660.

 USD/PLN

Fala spadkowa na USD/PLN zatrzymała się na poziomie linii trendu poprowadzonej po dołkach z ostatnich tygodni.Wcześniej kurs pokonał ważne wsparcie w postaci 38,2% zniesienia sekwencji wzrostowej z czerwca ubiegłego roku oraz tegoroczne minima (3,56 – 3,59). Wygenerowany w zeszłym tygodniu sygnał spadkowy – sforsowanie średnioterminowej linii trendu wzrostowego – jest nadal obowiązujący. Kurs pozytywnie przetestował tą linię od dołu 11 maja. Oznacza to, że celem notowań pozostaje poziom 3,3660 (61,8% zniesienie sekwencji wzrostowej z 2014 roku). Ten scenariusz będzie obowiązujący dopóki kurs nie wróci powyżej przetestowanej linii trendu.

GBP/PLN

Fala spadkowa na parze GBP/PLN zatrzymała się na poziomie 61,8% zniesienia odbicia wykształconego w dniach 6-12 maja (5,54). Dotarcie do tego wsparcia uaktywniło stronę popytową, która wykształciła dzisiaj odbicie. Z technicznego punktu widzenia modelowy zasięg korekty spadkowej został już osiągnięty. Oczywiście w średnim terminie nadal obowiązujący jest trend spadkowy – odbicie z tego miesiąca nie zdołało pokonać 61,8% zniesienia sekwencji spadkowej z 11 marca (5,73).

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Bojko-Leszczyńska, EFIX Dom Maklerski S.A.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Waluty / Złoty nieco osłabł