Złoty nieco słabszy przed opinią RPP o budżecie

Cersanit S.A.
opublikowano: 03-10-2002, 11:57

LONDYN (Reuters) - Złoty stracił w czwartek nieznacznie na wartości przed posiedzeniem Rady Polityki Pieniężnej (RPP), na którym Rada zajmie się projektem budżetu na rok 2003. RPP prawdopodobnie skrytykuje projekt ze względu na optymistyczne założenia dotyczące wzrostu gospodarczego.

"Trzeba obserwować, jak mocna będzie reakcja (Rady). Jeżeli członkowie Rady nie zostaną zahipnotyzowani w drodze na spotkanie, to chyba wszyscy jesteśmy zgodni, że projekt im się nie spodoba" - powiedział Michael Every, analityk ds. rynków wschodzących w Royal Bank of Canada.

Every dodał, że w opinii rynku mimo rezerwy banku centralnego wobec projektu budżetu jeszcze jedna obniżka stóp procentowych w tym roku jest możliwa z powodu niskiej inflacji.

Projekt budżetu zakłada, ze wzrost PKB w 2003 roku wyniesie 3,5 procent, podczas gdy według szacunków banku centralnego wyniesie on między dwa a trzy procent.

Od rana złoty stracił wobec euro i dolara 0,05 procent. Za euro płacono o godzinie 11.55 4,0950 złotego, a za dolara 4,1450 złotego.

Rada rozpoczyna spotkanie o godzinie 16.00. Po spotkaniu, jeszcze w czwartek, spodziewany jest komunikat.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Cersanit S.A.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Złoty nieco słabszy przed opinią RPP o budżecie