Złoty odrabiał straty

Karolina Bojko-Leszczyńska, EFIX Dom Maklerski S.A.
opublikowano: 18-07-2014, 16:48

Po wczorajszym osłabieniu dzisiaj złotówka odrabiała straty do głównych walut. Działo się tak pomimo słabego sentymentu na rodzimej giełdzie.

USD/PLN
Notowania USD/PLN wczoraj wieczorem pozytywnie przetestowały górne ograniczenie pięciomiesięcznego obszaru zmienności (3,0750). Pokonanie tego oporu byłoby sygnałem wybicia z konsolidacji kształtującej się od połowy lutego i zmiany trendu na wzrostowy w średnim terminie. Jego obrona skutkowała cofnięciem na przestrzeni ostatnich kilkunastu godzin, ale zasięg tego spadku jest póki co niewielki. Sytuacja techniczna na tej parze pozostaje otwarta, sforsowanie poziomu 3,0750 otworzy drogę do wzrostu kursu przynajmniej do strefy 3,14 – 3,16 (geneza na drugim wykresie).

EUR/PLN
Kurs EUR/PLN wybił się wczoraj górą z krótkoterminowej konsolidacji budującej się na tej parze od 20 czerwca. Strona podażowa nie zdołała jednak kontynuować odbicia i kurs nie dotarł do poziomu zeszłomiesięcznych maksimów i przebiegającego na tym poziomie kluczowego oporu w postaci pokonanej w maju średnioterminowej linii trendu wzrostowego (4,17). Dopiero sforsowanie poziomu 4,17 zmieniłaby obraz techniczny tej pary w średnim terminie. Dopóki to nie nastąpi obowiązujący pozostaje trend spadkowy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Bojko-Leszczyńska, EFIX Dom Maklerski S.A.

Polecane