Złoty osłabił się we wtorek

Polska Agencja Prasowa SA
25-04-2006, 17:20

Złoty osłabił się we wtorek do 3,8730 za euro z 3,8620 za euro na poniedziałkowym zamknięciu, a w stosunkudo dolara stracił 0,1 gr, osłabiając się do 3,1250.

Złoty osłabił się we wtorek do 3,8730 za euro z 3,8620 za euro na poniedziałkowym zamknięciu, a w stosunkudo dolara stracił 0,1 gr, osłabiając się do 3,1250.

    "Na zamknięciu jest trochę słabiej niż w ciągu dnia po publikacji danych w USA, które umocniły dolara na rynku światowym" - powiedział Andrzej Krzemiński z Banku BPH.

    "Dolar umocnił się raptownie, ale należy pamiętać, że to euro pozostaje w trendzie wzrostowym, co wskazuje na to, że złoty może tracić" - uważa Kajetan Bulge z Capital Management.

    Według raportu Conference Board, indeks zaufania amerykańskich konsumentów wzrósł w kwietniu do 109,6 pkt. ze 107,5 pkt. w poprzednim miesiącu.

    Dealerzy prognozują, że w środę złoty będzie  najprawdopodobniej dalej spadał, a decyzja Rady Polityki Pieniężnej co do wysokości stóp procentowych powinna być neutralna dla rynku.    "Jutro złoty powinien poruszać się w przedziale 3,85-3,88 zł za euro ze względu na ciekawie zapowiadający się dzień" - powiedział Krzemiński.

    Zdaniem analityków WGI, przed długim weekendem część inwestorów może zdecydować się na sprzedaż złotego, obawiając się zmniejszonej płynności na naszym rynku walutowym. "Powinno to doprowadzić do korekty ostatnich spadków kursów EUR/PLN i USD/PLN" - dodają w codziennym komentarzu.

    Ceny obligacji spadły w czasie wtorkowej sesji, choć nieznacznie. "Na rynku długu mamy do czynienia z trendem horyzontalnym. Powoli obligacje mogą tracić, co wynika z analizy technicznej" - powiedział Bulge.

    Dochodowość dwuletnich papierów wzrosła do 4,28 proc. z 4,24 proc. w poniedziałek wieczorem, pięcioletnich do 4,88 proc. z 4,78 proc., a dziesięcioletnich spadła do 5,05 proc. z 5,07 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Złoty osłabił się we wtorek