Złoty po przerwie znów rośnie w siłę

Andrzej Gondek
opublikowano: 05-02-2008, 00:00

Początek tygodnia przyniósł znaczące umocnienie naszej waluty. EUR/PLN spadł do sześcioletniego minimum na poziomie 3,555, a USD/PLN testował styczniowe dołki na 2,4. Wzmożone zainteresowanie walutami emerging markets to wynik poprawy nastrojów na światowych rynkach kapitałowych. Nie bez znaczenia są też ubiegłotygodniowe decyzje monetarne RPP i FOMC.

Rosnąca na korzyść złotego różnica w oprocentowaniu walut zachęca do inwestowania w polskie papiery skarbowe. Po południu złoty oddał część zysków, kończąc dzień wobec euro na poziomie 3,57, a wobec dolara — na 2,41.

Po piątkowych spadkach EUR/USD konsolidował się w przedziale 1,48-1,484. Na wycenę nie miały wpływu zamówienia fabryczne z USA. Rosnące szanse na wzrosty dolara dyskontuje rynek złota. Cena kruszcu spadła poniżej 900 USD za uncję.

Andrzej Gondek

DM TMS Brokers

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Andrzej Gondek

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu