Złoty traci do dolara i euro

Karolina Bojko-Leszczyńska, EFIX Dom Maklerski S.A.
opublikowano: 26-06-2014, 16:19

Po trzech dniach umacniania do głównych walut, dziś złotówka traci na wartości do dolara amerykańskiego i euro. Moim zdaniem przyczyną odreagowania jest dotarcie do pierwszych, krótkoterminowych wsparć.

USD/PLN

Ruch w dół oglądany na notowaniach USD/PLN przez pierwsze trzy dni tego tygodnia, dotarł dziś rano do krótkoterminowej linii trendu wzrostowego (3,0290). Obrona tego wsparcia skutkuje odbiciem na przestrzeni ostatnich kilku godzin.

Poniedziałkowa obrona górnego ograniczenia średnioterminowej konsolidacji skutkowała tym, że w tej perspektywie obowiązujący pozostaje trend boczny. Dopiero pokonanie poziomu 3,0750 zmieniłoby średnioterminowy trend na tej parze na wzrostowy.

Po pokonaniu wspomnianej krótkoterminowej linii trendu wzrostowego, kolejne istotne wsparcie na tej parze znajduje się na poziomie 3,0160 (minima z zeszłego tygodnia).

EUR/PLN

Notowania EUR/PLN obroniły dziś rano 50% zniesienie fali spadkowej z tego tygodnia. Fala w dół wykształciła się po tym, jak w poniedziałek EUR/PLN obronił kluczowe, długoterminowe poziomy oporu – pokonaną 22 maja linię trendu wzrostowego z genezą w sierpniu 2012 roku oraz 61,8% zniesienie sekwencji spadkowej z 28 kwietnia br. (4,1650 – 4,1680). Obrona tych oporów potwierdziła, ze obowiązującym w średnim terminie pozostaje trend spadkowy. Obecne odbicie wygląda na lokalny ruch korekcyjny, z maksymalnym zasięgiem na poziomie 4,1570 (61,8% fali spadkowej z tego tygodnia). Po jego zakończeniu celem podaży będą okolice poziomu 4,12 (ostatnie dołki oraz 61,8% zniesienie odbicia z genezą 6 czerwca), a także zanotowane w tym miesiącu minima na 4,09.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Bojko-Leszczyńska, EFIX Dom Maklerski S.A.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Waluty / Złoty traci do dolara i euro