Złoty traci moc

Karolina Bojko-Leszczyńska, EFIX Dom Maklerski S.A.
opublikowano: 20-05-2015, 14:01

Dzisiaj w centrum uwagi inwestorów złotówkowych są dane z rodzimej gospodarki: sprzedaż detaliczna i produkcja przemysłowa. Złotówka od rana osłabia się do dolara amerykańskiego i funta szterlinga.

EUR/PLN

Notowania EUR/PLN w dalszym ciągu budują konsolidacje powyżej linii trendu wzrostowego z genezą 21 kwietnia, kilkukrotnie ostatnio testowanej. Od kilku dni oglądamy problemy zarówno ze sforsowaniem tego wsparcia, jak i zbudowaniem większego odbicia od jego poziomów. Być może dzisiejsze dane z polskiej gospodarki przełożą się na większą zmienność na tej parze.

Zejście poniżej tej linii trendu będzie oznaczać ruch do poziomu tegorocznych minimów zanotowanych w zeszłym miesiącu (3,9660).

USD/PLN

Fala w górę na USD/PLN pokonała wczoraj średnioterminową linię trendu spadkowego z genezą 13 marca,pozytywnie testując następnie ta linię od góry, co potwierdziło wybicie i zmianę trendu. Obecnie kurs tej pary zbliżył się do poziomu maksimów z 12 maja, które wraz z 38,2% zniesieniem sekwencji spadkowej z marca stanowi kolejną ważną strefę oporów (3,6660 – 3,6925). Strefa ta wyznacza minimalny zasięg wzrostowej korekty na tej parze. Jeżeli jednak dynamiczne cofnięcie z ostatnich dni na eurodolarze będzie kontynuowane, to odbicie na USD/PLN będzie znacznie większe, przynajmniej do okolic 3,80.

GBP/PLN

Złotówka w dalszym ciągu silnie traci na wartości do funta szterlinga. Kurs GBP/PLN pokonał dzisiaj poziom 61,8% zniesienia fali spadkowej z 12 maja (5,6587). Z technicznego punktu widzenia taki obrót spraw powinien oznaczać dalszy wzrost do poziomu tego-miesięcznych ekstremów i jednocześnie do 61,8% zniesienia sekwencji spadkowej z 11 marca (5,73). Dopiero sforsowanie tych oporów będzie sygnałem, że budujemy kolejną falę wzrostową porównywalną z tą zbudowaną w dniach 6-12 maja.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Bojko-Leszczyńska, EFIX Dom Maklerski S.A.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy