Złoty umacnia się od rana

PAL
10-03-2009, 09:53

Wtorek może okazać się dobrym dniem dla waluty polskiej. Od rana zyskuje ona bowiem na wartości, a specjaliści rynku walutowego podkreślają, że awersja inwestorów do ryzyka spada na rynkach światowych. Nie bez znaczenia dla przyszłości złotego pozostaje mocna przecena, jakiej podlegał on w ostatnim czasie.

Marek Wołos, analityk TMS Brokers stwierdził w wypowiedzi dla agencji ISB, że widać już powrót inwestorów zagranicznych na polski rynek. Specjalista rynku walutowego dostrzega też inną pozytywną tendencję. Jego zdaniem, inwestorzy zaczęli w końcu podchodzić selektywnie do walut Europy Środowo-Wschodniej. „Nadal omijają oni np. forinta, ale zmieniają podejście do walut krajów, które lepiej sobie radzą z kryzysem" - ocenił Wołos w wypowiedzi dla ISB.

Tymczasem o godz. 9.50 na rynku międzybankowym za euro trzeba zapłacić 4,7090, za dolara amerykańskiego 3,7032, a za franka szwajcarskiego 3,2079 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAL

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Waluty / Złoty umacnia się od rana