Złoty w końcu rośnie w siłę

Paweł Cymcyk, Analityk A-Z Finanse
opublikowano: 01-07-2009, 18:21

Nowy miesiąc i kwartał rynek rozpoczął od  odrabiania wczorajszego spadku. Szybko udało się popytowi dojść w okolice 1900 pkt., ale już przekroczenie tej bariery było zdecydowanie zbyt wymagającym zadaniem.

Środa była dniem raportów z rynku pracy, które to miały nieco dwuznaczną wymowę. Raport Challengera o planowanych zwolnieniach pokazał, że znacznie mniej pracowników straci pracę niż oczekiwano, ale dobre wrażenie prysło po znacznie istotniejszym raporcie ADP który pokazał w maju znaczny spadek zatrudnienia w gospodarce USA. Ponieważ rynki nie dostały jednoznacznego impulsu w którą stronę zmierzać to zwyciężyła opcja braku zmian.

Przy panującej stabilizacji pozostawało oczekiwanie na końcówkę i kolejne dane. Te okazały się lepsze dla podaży. Skala wrostów w końcówce odrobinę spadła. Zarówno indeks podpisanych umów kupna domów w ciągu miesiąca praktycznie się nie zmienił, a dodatkowo wydatki na inwestycje budowlane w maju spadły bardziej niż oczekiwano.

Co prawda udało się rozpocząć nowy kwartał wzrostami, ale ich skala a jednocześnie styl w jakim zostały osiągnięte mają bardzo wątłe podstawy. Ponieważ w piątek w USA z powodu święta rynki nie będą pracować to jutrzejsza sesja jest ostatnią istotną z tego tygodnia. Dzisiejszy przedsmak danych z rynku pracy nie nastraja optymistycznie, więc jeżeli jutro również zobaczymy dane gorsze od oczekiwań to niedźwiedzie bardziej zdecydowanie mogą przejąć kontrolę nad korektą.

Przy spokoju na giełdzie znacznie ciekawiej przedstawiała się w ciągu dnia sytuacja na rynku walutowym. Kurs złotego przełamał majowe minima zarówno na euro jak i na dolarze, co od razu skutkowało jeszcze silniejszym umocnieniem. Jeżeli ten trend utrzyma się w ciągu najbliższych dni to może się okazać, że wakacje dla znacznej części Polaków będą tańsze tylko i wyłącznie dzięki analizie technicznej.

Paweł Cymcyk, Analityk A-Z Finanse

To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
×
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Cymcyk, Analityk A-Z Finanse

Polecane