Złoty w szerokim paśmie wahań

PAP
opublikowano: 05-01-2009, 16:20

Złoty po nowym roku nadal znajduje się w  szerokim paśmie wahań, podobnie będzie we wtorek. Zdaniem analityków osłabienie polskiej waluty jest w tej chwili bardziej prawdopodobnym scenariuszem.

"Dzisiaj złoty znajduje się w szerokim paśmie wahań i raczej w podobnym paśmie pozostaniemy także jutro, będzie to pomiędzy 4,10 a 4,20/euro" - powiedział PAP Jacek Serek, diler walutowy z BGK.

"Przebicie któregoś z tych poziomów da impuls i może określić kierunek dla rynku. Powoli wraca także płynność" - dodał.

Jego zdaniem w tej chwili bardziej prawdopodobne jest dalsze osłabienie polskiej waluty i ruch w kierunku 4,30 zł za euro.

Poniedziałek na rynku obligacji upłynął w optymistycznym nastroju, rentowności mocno spadły wzdłuż całej krzywej.

"Dług umocnił się na całej krzywej, jest to pierwszy dzień normalnego handlu w tym roku i widać, że rynek dalej wierzy w kolejne obniżki stóp procentowych" - powiedział PAP Marek Kaczor, diler obligacji z Banku PKO BP.

"Na razie oczekiwania na obniżki będą nadawały kierunek i napędzały rynek. Można się jedynie spierać o ich głębokość oraz o rozłożenie w czasie" - dodaje.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane