Złoty wciąż atrakcyjny

  • Marek Wołos
opublikowano: 06-08-2012, 00:00

Strategia TMS

W zeszłym tygodniu na rynku eurodolara duże zmiany wywołała konferencja prasowa prezesa Europejskiego Banku Centralnego (EBC) Mario Draghiego oraz dane o wzroście zatrudnienia w sektorze pozarolniczym na amerykańskim rynku pracy. Prezes EBC rozczarował rynki brakiem konkretów, ale dane z rynku pracy okazały się wyraźnie lepsze od prognoz.

W tym tygodniu na rynki nie napłyną żadne istotne dane, a te z Niemiec dotyczące kondycji sektora przemysłowego nie powinny mieć większego znaczenia. Mimo że dotyczą one największej gospodarki strefy euro, są jednak mało aktualne, bo dotyczą czerwca.

Sądzimy, że niepewność dotycząca dalszego rozwoju kryzysu zadłużeniowego w krajach południa Europy będzie nadal powodować wzrost inwestycji na tzw. rynkach bezpiecznych, czyli głównie w niemieckie obligacje. Dotychczas stanowiło to wsparcie dla wspólnej waluty, jednak obecnie spada zaufanie do trwałości strefy euro. W efekcie kapitał przenosi się do Stanów Zjednoczonych, a euro staje się coraz mniej wiarygodne. W tej sytuacji spodziewamy się dalszego stopniowego umacniania amerykańskiej waluty.

Oczekujemy jednocześnie kontynuacji dalszego stopniowego umacniania się złotego. Polskie obligacje stanowią łakomy kąsek dla inwestorów, dzięki wciąż wysokiej rentowności i spodziewanym obniżkom stóp procentowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wołos

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Złoty wciąż atrakcyjny