Złoty wciąż trwa w konsolidacji

Tomasz Butkiewicz
opublikowano: 10-02-2011, 00:00

W środę rano kurs EUR/USD spadał i zatrzymał się na lokalnym wsparciu 1,3610. Po obronie tego poziomu euro ponownie zaczęło zyskiwać i podeszło pod wtorkowe szczyty w okolicy 1,3680. Po wypowiedzi Bena Bernanke, w której szef Fed przybrał umiarkowanie optymistyczny ton, eurodolar przebił 1,3700. Na uwagę zasługuje to, że w momencie wzrostów EUR/USD, dolar zyskiwał do innych walut (jena, dolara australijskiego, funta brytyjskiego). To może sugerować, że dolar może ponownie wrócić do trendu umocnienia względem euro zapoczątkowanego w ubiegłym tygodniu.

Na rynku złotego wciąż trwa konsolidacja. W środę rano kurs EUR/PLN rósł, a po przebiciu poziomu 3,89 dotarł do ważnego oporu 3,91. Później pomógł mu wzrost na eurodolarze. Obecnie ważnym wsparciem dla EUR/PLN jest poziom 3,89, a dla USD/PLN 2,83. Z kolei opory to poziomy 3,91 i 2,87.

Tomasz Butkiewicz

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tomasz Butkiewicz

Polecane