Złoty wspierany zwyżkami EURUSD

Marek Rogalski, główny analityk walutowy, DM BOŚ
opublikowano: 24-11-2022, 09:05
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Opublikowane wczoraj minutki z posiedzenia Fed w końcu listopada w zasadzie nie wniosły nic nowego - wyhamowanie tempa podwyżek stóp staje się coraz bardziej prawdopodobnym scenariuszem - ale okazały się być pretekstem do dalszego osłabienia dolara na szerokim rynku.

W efekcie notowania EURUSD wybiły się ponad barierę 1,04, co przełożyło się na cofnięcie USDPLN w okolice 4,50-4,51. Z kolei para EURPLN nadal pozostaje w okolicach 4,70.

USA weszły już w przedłużony weekend (dzisiaj Święto Dziękczynienia), ale wpływ na notowania EURUSD mogą jeszcze mieć publikowane dzisiaj zapiski z ostatniego posiedzenia Europejskiego Banku Centralnego. Posiedzenie ECB w grudniu wypada dzień po Fed (15 grudnia) i rynek zakłada kolejną podwyżkę o 50 punktów bazowych. Na szerszej perspektywie warto będzie zwracać uwagę na sytuację w Chinach - rosnąca liczba przypadków COVID może wymusić na tamtejszych władzach przywrócenie lockdownów w szerszej skali - co może nieco popsuć nastroje na rynkach, które teraz są dobre.

Wykres dzienny EURPLN

Wykres dzienny USDPLN

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane