Złoty wyhamował odbicie

Karolina Bojko-Leszczyńska, EFIX Dom Maklerski S.A.
opublikowano: 06-11-2014, 15:04

W oczekiwaniu na wynik posiedzenia Europejskiego Banku Centralnego umacnianie złotówki do głównych walut wyhamowało dziś po południu. Wcześniej pary te obroniły ważne poziomy oporu i cofnęły się, co zawdzięczamy głównie wczorajszej decyzji RPP o pozostawieniu stóp na niezmienionym poziomie.

USD/PLN

Notowania USD/PLN po wczorajszym ustanowieniu nowych maksimów, po decyzji RPP cofnęły się i dzisiaj wróciły do kanału wzrostowego z genezą 9 października (patrz wykres). Obecnie kurs testuje wewnętrzną linię kanału i strona popytowa podejmuje próbę odbicia. Kluczowa dla kierunku dalszego ruchu może być konferencja Mario Draghiego po posiedzeniu ECB. Pokonanie wczorajszych maksimów na 3,3980 będzie oznaczało kontynuację sekwencji wzrostowej z lipca br. i atak na ekstrema z maja 2012 roku (3,60).

EUR/PLN

Na notowaniach EUR/PLN po wczorajszej obronie górnego ograniczenia konsolidacji (4,24), w której poruszają się już prawie trzy tygodnie, przewagę utrzymuje strona podażowa. Po pierwszych słowach Mario Draghiego euro zaczęło silnie tracić na wartości także względem złotego. Tym samym celem kursu EUR/PLN jest teraz strefa wsparć 4,1940 – 4,1990 (geneza na wykresie). Pokonanie będzie oznaczało wybicie dołem z konsolidacji i zmianę trendu na spadkowy w średnim terminie, co otworzyłoby drogę do październikowych minimów na poziomie 4,17.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Bojko-Leszczyńska, EFIX Dom Maklerski S.A.

Polecane