ZM Koło korygują wyniki

Robert Beksiak
16-10-1998, 00:00

ZM Koło korygują wyniki

Zakłady Mięsne z Koła, należące do holdingu Sokołów, zostały zmuszone do korekty prognozy wyników. Tegoroczne przychody będą mniejsze o 46 mln zł — zakładano 288 mln. Zysk netto natomiast zmniejszy się o 1,2 mln zł — planowano 8,4 mln zł.

— Korekta związana jest ze spadkiem cen żywca. Prognozując wyniki, zakładaliśmy ich wzrost. Do spadku wyników przyczyni się także kryzys na rynkach wschodnich. Eksportowaliśmy tam ponad 10 proc. naszej produkcji — informuje Kazimierz Zając, dyrektor ds. finansowych zakładów.

W bieżącym roku ZM Koło przeznaczą na inwestycje ponad 14 mln zł. Zmodernizowana zostanie linia technologiczna, wymieniony park maszynowy i rozbudowana spedycja.

Od stycznia zakłady notowane są na GPW. Ponad 54 proc. udziałów należy do holdingu Sokołowa, około 14 proc. do pracowników, 3,5 proc. do Skarbu Państwa, a ponad 6 proc. do BIG Banku. Reszta jest w rękach indywidualnych inwestorów. RB

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Robert Beksiak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / ZM Koło korygują wyniki